Polish National Committee of
International Council on Monuments and Sites

ICOMOS-POLAND

 • The Royal Castle in Warsaw
  The Royal Castle in Warsaw
 • Toruń, The Old Town
  Toruń, The Old Town
 • The Royal Lazienki, Warsaw
  The Royal Lazienki, Warsaw
 • The Wawel Castle, Cracow
  The Wawel Castle, Cracow
 • Zamość
  Zamość
 • Museum of Żupy Krakowskie, Wieliczka
  Museum of Żupy Krakowskie, Wieliczka
 • Malbork
  Malbork

uninet

 

Szanowni Państwo,

Miło nam Państwa poinformować, że PKN ICOMOS został partnerem międzynarodowego projektu badawczego „UNINET: Uniwersytecka sieć dziedzictwa kulturowego - zintegrowana ochrona, zarządzanie i użytkowanie”.

O PROJEKCIE:

Teraz, w szybko zmieniającym się świecie, kwestia ochrony i użytkowania dziedzictwa jest jednym z najważniejszych problemów współczesnych krajów i społeczeństw. Dziedzictwo kulturowe stanowi duży potencjał wzrostu gospodarczego, generując wartość, a tym samym bezpośrednio przynosząc korzyści obywatelom. Konieczne jest znalezienie lepszej równowagi między ochroną dziedzictwa kulturowego a zrównoważonym rozwojem społeczno-gospodarczym regionów. Dlatego istnieje potrzeba opracowania programu nauczania umożliwiającego kształcenie specjalistów zdolnych do stosowania nowoczesnych, atrakcyjnych form ponownego wykorzystywania, zarządzania i ochrony dziedzictwa, przy jednoczesnym zachowaniu jego wartości historycznej.

Celem projektu jest stworzenie międzynarodowej sieci współpracy naukowców, nauczycieli akademickich i praktyków specjalizujących się w różnych dziedzinach zarządzania, ochrony i użytkowania dziedzictwa kulturowego. Uniwersytecka Sieć Dziedzictwa Kulturowego - zintegrowana ochrona, zarządzanie i użytkowanie będzie gromadzić, opracowywać i dzielić się wiedzą w dziedzinie ochrony, zarządzania i użytkowania dziedzictwa, archeologii, architektury i krajobrazów kulturowych, w celu opracowania interdyscyplinarnego programu kursu online. Kurs połączy zagadnienia ochrony, zarządzania i użytkowania kilku rodzajów dziedzictwa kulturowego: dziedzictwa architektonicznego, dziedzictwa archeologicznego i krajobrazu kulturowego.

Okres realizacji: 01/10/2018 - 31/08/2021

 

Calendar

December 2023
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31