Polish National Committee of
International Council on Monuments and Sites

ICOMOS-POLAND

 • The Royal Castle in Warsaw
  The Royal Castle in Warsaw
 • Toruń, The Old Town
  Toruń, The Old Town
 • The Royal Lazienki, Warsaw
  The Royal Lazienki, Warsaw
 • The Wawel Castle, Cracow
  The Wawel Castle, Cracow
 • Zamość
  Zamość
 • Museum of Żupy Krakowskie, Wieliczka
  Museum of Żupy Krakowskie, Wieliczka
 • Malbork
  Malbork

obrazek1

 Szanowni Państwo,

z przykrością informuję, że ze względu na narastające zagrożenie epidemiologiczne, nie możemy się spotkać na dorocznym wydarzeniu na Zamku Królewskim w Warszawie.

Konferencja naukowa „Teoretyczne i systemowe podstawy ochrony zabytków” odbędzie się zgodnie z wcześniej prezentowanym programem, w dniu 6 grudnia. Zmianie ulega jednak formuła spotkania, które odbędzie się trybie on-line.

Bezpośrednio po zakończeniu konferencji odbędzie się krótkie Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Komitetu Narodowego ICOMOS, na którym zostaną przedstawieni laureaci nagrody im. prof. Jana Zachwatowicza, będą ogłoszone wyniki konkursu na najlepsze prace dyplomowe z zakresu ochrony zabytków oraz przedstawimy informacje o działaniach i planach pracy naszej organizacji.

Uroczyste wręczenie nagród im. prof. Jana Zachwatowicza odbędzie się podczas konferencji w kwietniu 2022 roku w Łazienkach Królewskich.

Wkrótce zostanie udostępniony link do udziału w wydarzeniu.

Program konferencji dostępny jest poniżej.

Konferencja jest współorganizowana z Narodowym Instytutem Dziedzictwa, Muzeum Łazienki Królewskie, Zamkiem Królewskim w Warszawie oraz Komitetem Architektury i Urbanistyki PAN.

Przepraszam za zmianę formuły naszej dorocznej konferencji i Zgromadzenia, jednak względy bezpieczeństwa muszą mieć priorytet.

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału!

W imieniu Prezydium PKN ICOMOS,

Bogusław Szmygin     

Calendar

June 2024
M T W T F S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30